אודותיי

שמי מרסל ארמי ואני מטפלת זוגית  ומשפחתית, מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי  (M.A.).

כמו כן  אני עובדת סוציאלית ( אוניברסיטת בר-אילן),יועצת חינוכית (M.A. מאוניברסיטת אלאבמה ארה"ב ) ומוסמכת בשיטת ה"אימאגו" (מטעם הארגון הבינלאומי להכשרת מטפלי "אימאגו") ומטפלת מוסמכת בשיטת E.M.D.R  ומדריכת מטפלים מוסמכת מטעם האגודה לטיפול משפחתי וזוגי.


הקליניקה הפרטית שלי ממוקמת בכפר הרי"ף(בין גדרה למכללת אחוה) במקום שקט ופסטורלי .

 

אני בעלת ניסיון טיפולי בן 36 שנים : עם זוגות ומשפחות, הדרכת הורים ובני-נוער וטיפול אישי בבוגרים ובנוסף לעבודתי כמטפלת זוגית ומשפחתית בקליניקה הפרטית שלי, אני גם עובדת בת.ל.ם אשקלון ובת.ל.ם יואב.
 

במהלך  36 שנות טיפול שימשתי כיועצת בבי"ס תיכון וכרכזת היועצים החינוכיים בביה"ס.

הניסיון הטיפולי שלי הוא במגוון מצבי משבר: קשיים בזוגיות, קשיים בתקשורת בינאישית, פרידה, טראומה, חרדה, דיכאון, חולי ופציעות, אובדן, שכול, קשיים במערך המשפחתי והתמודדות נכונה עם הילדים. 

 

אני מרצה בפני הורים, תלמידים וסטודנטים בנושאים רבים כגון: סמכות הורית, גיל ההתבגרות, תקשורת נכונה, שלבי הנישואים, מעברים והתמודדות עם מצבי משבר במעגלי החיים.

         טיפול זוגי

טיפול משפחתי

טיפול פרטני

הדרכת הורים

טיפול בילדים ובמתבגרים

טיפול בטראומה, פוסט-טראומה, דיכאון, חרדה ופוביה

טיפול במצבי לחץ ומשבר

מוסמכת בשיטת האימאגו

מוסמכת ב-E.M.D.R

סוגי הטיפול והתמחויות
מרסל ארמי - מטפלת זוגית ומשפחתית

הגעתם כי אתם מרגישים את הצורך בטיפול זוגי?

חושבים שזה הזמן לקבל הדרכת הורים?

חייגו אליי ואשמח להעניק לכם מניסיוני הרב. 

מרסל ארמי - 054-4802253

מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת .M.A

כחלק מהטיפול אני משלבת שיטות טיפול בהתאמה אישית למטופל.

בהתאם לקשיים ולאתגרים שבפני המטופלים  אני מציעה  את הכלי הטיפולי או שילוב בין גישות שונות שיכולות לסייע באופן המרבי.

הכלים והשיטות בהן התמחיתי הן:

אימאגו (מטפלת מוסמכת )

הטיפול מתאים: בטיפול זוגי, פרטני ואף משפחתי.

תיאורית ה"אימאגו" נוצרה בשנות השמונים של המאה ה-20 ע"י ד"ר הארוויל הנדריקס בארצות הברית.
תיאוריה זו  מאמינה שהאדם אינו חי לבד ונועד להיות ולחיות בקשר .

גישת ה"אימאגו" היא גישה לטיפול ביחסים הבינאישיים שמטרתה לשפר ולהטיב עם מערכת היחסים האינטימית, מה שמשליך ומטיב עם המערך המשפחתי כולו.

רובינו, אם לא כולנו, נפגעים עוד בילדותינו מהדמויות הקרובות והמטפלים בנו. הורינו פוגעים/פוצעים אותנו גם מבלי שירצו או התכוונו לכך.זאת משום שהורינו או כל דמות שטיפלה בנו אינה מושלמת (אין דמות שהיא מושלמת), ולכן אינם יכולים לתפקד באופן מושלם. זאת על  אף שהם שואפים לטוב ביותר עבורנו והמסר המועבר לנו מהם נוגע לאופן בו עלינו להיראות, להתנהג ולהיות. ולמעשה, כדי שנחוש נאהבים  אנו מוותרים על חלקים שבנו, למענם.

אנו  חווים בילדותינו כאב ותסכול הנובע מכך שחלק מצרכינו המנטאליים והפסיכולוגיים לא מולאו וכדי להגן על עצמנו מפני הכאב והתסכול רכשנו, סיגלנו, למדנו ופיתחנו הגנות.

את בן/ת זוגנו אנו בוחרים על פי התכונות החיוביות והשליליות של הורינו. אנו בונים את הקשר הזוגי בתקווה ואמונה בלתי מודעת שבן/ת הזוג שעימו/ה אנו חשים נאהבים יעזרו לנו בשיקום אותם חלקים "אבודים" בשאיפה האינסופית להגיע לשלמות איתה הגענו לעולם.

במהלך מסע הנישואים ושלבי ההתפתחות השונים בקשר הזוגי והאתגרים השונים שמציבים חיי הנישואים כדוגמת הולדת ילד, הזוג חווה מאבקי כוח ופגיעות הדדיות,כך שהמרחב הזוגי נפגע ונהרס פעם אחר פעם.

הריפוי ההדדי נעשה בתוך הקשר בין היתר גם באמצעות דיאלוג "אימאגו" בו כל אחד מבני הזוג "חוצה את הגשר" ומקשיב וחש את עולמו של בן/ת הזוג, מה שמאפשר הקשבה,הבנה, אישוש ואמפטיה שהם אבני היסוד להבראת ה"אני" והקשר הזוגי. 

גישה זו מציעה דרך להיות בקשר עם העצמי, עם בן/ת הזוג ועם אנשים נוספים בסביבה.

במהלך הטיפול  בני הזוג לומדים ורוכשים כלים ומיומנויות להיות ולחיות בזוגיות נכונה, המתאימה לאישיותם ולצרכיהם.

 

EMDR (מטפלת מוסמכת)

השיטה פותחה בסוף שנות ה-80 ע"י פסיכולוגית וחוקרת בכירה בשם ד"ר פרנסין שפירא מארה"ב.

Emdr= Eye Movement Desensitization & Reprocessing 

ובתרגום חופשי –עיבוד מחדש והקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים, נמצא כי תנועות העיניים או גירוי בילטרלי אחר יש בו להפחית מעוצמת החויות , מחשבות, וזיכרונות קשים המשפיעים על האדם בתפקודו היומיומי ומשליכים על כל מעגלי חייו.

זו שיטת תרפיה חדשנית רבת עצמה, העובדת על כל הערוצים: קוגניטיבי, רגשי, תחושתי ופיסי,  שיטת טיפול אינטגרטיבית שנחקרה רבות ונמצאה כיעילה בטיפול במבוגרים ובילדים.

מניסיון בשיטה זו, במהלך  הטיפול הדריכות והחרדה יורדת ובהתאם לכך התגובתיות.

אלפי מטפלים מרחבי העולם הוכשרו לטפל ב EMDR-  ובישראל המועצה הלאומית לבריאות הנפש ממשרד הבריאות ממליצה על הEMDR-  כאחת משלוש השיטות לטיפול ממוקד בטראומה מאחר ויעילותם הוכחה מחקרית.

הטיפול מתאים :  במגוון רחב של תלונות וקשיים נפשיים ובין היתר גם הקשורים לטראומה, כל סוגי והתקפי חרדה, תופעות פסיכוסומאטיות שונות כמו מגרנות, כאבי בטן, מחושים בגוף , אובדן ושכול,  התמכרויות ועוד.

אודות שיטות הטיפול 

  M.A  מרסל ארמי

טיפול פרטני, זוגי  ומשפחתי

מדריכת מטפלים מוסמכת